The Farm 51 ma przyjemność ogłosić, że w dniu dzisiejszym ma premierę wersja aplikacji Chernobyl VR Project na platformę Samsung Gear VR. Premiera zbiega się z historycznym wydarzeniem jakim jest przykrycie elektrowni nowym sarkofagiem „Arka”. Jest to olbrzymie i kosztowne międzynarodowe przedsięwzięcie – sarkofag przykryje miejsce wybuchu na ok. 100 lat. Arka to niesamowita ważąca 31 tysięcy ton konstrukcja która pochłonęła 5 milionów godzin pracy, 20 tysięcy kubików betonu i kosztowała ponad 1,5 miliona Euro.

Zespół The Farm 51 był obecny na oficjalnej ceremonii przykrycia elektrowni. Dotarło do nas, że to jest symboliczny koniec pewnej ery.” – powiedział Wojciech Pazdur, szef zespołu pracującego nad aplikacją – „Elektrownia zostaje zamknięta dla przyszłych pokoleń, a Prypeć i okolice powoli niszczeją. Zrozumieliśmy, że za kilka lat Chernobyl VR Project może być jedyną szansą na zobaczenie jak to miejsce naprawdę wyglądało. Dlatego tym bardziej cieszę się, że właśnie startujemy z wersją na sprzęt Samsunga, który dla wielu osób stanowi pierwszy krok w świecie wirtualnej rzeczywistości.”

Premierowa wersja na platformę Samsunga oferuje szereg nowych rozwiązań i dodatkową zawartość:

   Filmy w rozdzielczości 4k.
  Nowa panorama starego sarkofagu, którego nie da się już obejrzeć przez najbliższe sto lat.
  2 nowe panoramy stworzone już przy nowym sarkofagu „Arka” wraz z nową narracją.
  Zeskanowana sala operacyjna ze szpitala, do którego byli odwożeni likwidatorzy gaszący pożar w elektrowni.
  Odświeżony interfejs przystosowany do urządzeń mobilnych.
  Dodana możliwość restartu odsłuchanych narracji po przejściu do menu pauzy.
  Nowe, bardziej realistyczne, odgłosy kroków.

 

Dodatkowym plusem nowej platformy jest również możliwość regulowania ogniskowej aby dopasować wyświetlany obraz do wady wzroku użytkownika.

Zapraszamy do obejrzenia nowego teasera!

Chernobyl VR Project to wyjątkowe przedsięwzięcie gliwickiego studia The Farm 51, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus, HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. Zespół The Farm 51 wielokrotnie odwiedził miejsce katastrofy przygotowując projekt i zbierając materiały wizualne. Chernobyl VR Project to niepowtarzalne połączenie rozrywki rodem z gry komputerowej oraz interaktywnego filmu dokumentalnego opisującego wydarzenia i miejsca historyczne skażonej strefy.

Chernobyl VR Project w wersji na Gear VR dostępny jest pod tym adresem

Strony Chernobyl VR Project I Reality 51:

Chernobyl VR Project
Facebook