Dzięki wsparciu społeczności Kickstartera udało się dodać do gry nowe lokacje, postacie, a nawet dodatkowe mechaniki rozgrywki. Już w październiku wszyscy gracze będą mogli odwiedzić Czarnobylską Elektrownię Atomową, rejony przerażającego przedszkola w Kopachi i tajemniczego Oka Moskwy, a także fragmenty opuszczonego miasta Prypeć. Wczesny dostęp przeniesie nas w niekończący się tryb przetrwania zawierający ponad 8 godzin fabuły oraz zapewni nam darmowy dostęp do wszystkich późniejszych uaktualnień z nowymi epizodami, lokacjami, postaciami i ekwipunkiem. Historia opowiadana w Chernobylite jest nieliniowa, nieprzewidywalna i ściśle związana z decyzjami gracza, przez co prowadzi do wielu możliwych zakończeń. To oznacza, że nawet jeśli już wkrótce zagrasz w wersję wczesnego dostępu, później masz szansę przeżyć ją jeszcze wiele razy i na różne sposoby. 

Sprawdź najnowszy zwiastun rozgrywki Chernobylite, pamiętaj tylko, że zaraz po możesz potrzebować długiego odkażającego prysznica.

Warto dodać, że 17. września na Steam zostaną uruchomione testy alfa dostępne wyłącznie dla wspierających grę na Kickstarterze. W trakcie zamkniętej alfy, gracze przez miesiąc będą mogli testować obecną wersję gry i zgłaszać wszelkie uwagi, błędy, a także życzenia co do dalszego kierunku prac nad tytułem.

Deweloperzy mają nadzieję, że dzięki opiniom graczy i interakcji z jej społecznością na każdym etapie produkcji kolejny raz pokierują dalszy rozwój gry we właściwym kierunku – zamknięta alfa oraz Early Access mają za zadanie pomóc w jak najlepszym ukształtowaniu finalnej wersji.

Pełna premiera gry zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego roku. Już teraz dodaj grę do swojej listy życzeń na Steam: https://store.steampowered.com/app/1016800/Chernobylite/ i dołącz do Discorda: https://discord.gg/mehRmzY aby do tego czasu być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i aktualizacjami od deweloperów, którzy chętnie uczestniczą w dyskusjach i odpowiadają na komentarze fanów.