Tegoroczne targi gier komputerowych Gamescom, które odbywały się w dniach 21-25 sierpnia przeszły już do historii jako największy sukces wystawienniczy spółki The Farm 51 Group SA. Do Kolonii studio The Farm 51 przyjechało ze swoją najnowsza produkcją, World War 3, wieloosobową grą akcji z gatunku FPS. Działania spółki na targach skupiały się na dwóch celach, prezentacji mediom i partnerom biznesowym obecnego kształtu produkcji i dalszych rozmów nad współpracą oraz publicznego pokazu i udostępnienia stanowisk zwiedzającym, którzy mogli wypróbować grę World War 3.

Strefa spotkań prasowych oraz biznesowych została ponownie zorganizowana w zamkniętej dla publiczności strefie business, gdzie wraz z innymi polskimi producentami gier komputerowych oraz fundacją Indie Games Polska w polskim pawilonie na powierzchni ponad 160m2 odbywały się zamknięte prezentacje z zaproszonymi gośćmi. Publiczne pokazy gry World War 3 odbywały się w strefie „Entertainment”, gdzie na halach wystawienniczych przeznaczonych dla zwiedzających, znajdowało się stoisko studia The Farm 51. Do dyspozycji zwiedzających zostały oddane 32 stanowiska komputerowe na 110m2. Gracze z całego świata mogli na nich testować grę WW3 w potyczkach 32 osobowych, które odbywały się na realistycznej mapie Berlina, z udziałem jednostek piechoty oraz pojazdów opancerzonych. Każda osoba, która miała przyjemność przetestować grę World War 3 w trakcie targów Gamescom, spędziła z tytułem ponad 20 minut oraz otrzymała zestaw upominków związanych z grą.

Tegoroczne targi Gamescom, do których przygotowywaliśmy się ostatnich kilka miesięcy, okazały się największym sukcesem wystawienniczym studia The Farm 51 w jego historii! Były to najbardziej pracowite ale jednocześnie najbardziej udane targi w których braliśmy udział. Od pierwszego do ostatniego dnia targów, kolejka osób zainteresowanych przetestowaniem gry World War 3 nie miała końca. Było to dla nas prawdziwą nagrodą i docenieniem wysiłku całego zespołu deweloperskiego pracującego nad projektem w pocie czoła od wielu miesięcy. Odbiór gry wśród zwiedzających był bardzo pozytywny. Uczestnicy niejednokrotnie gratulowali nam świetnego pomysłu i rozwiązań gameplayowych oraz dopytywali o szczegóły produkcyjne i plany na rozwój gry w trakcie wczesnego dostępu. Kontakt z graczami jest dla nasz najważniejszy, bo tylko dzięki niemu nasza gra może być jeszcze bardziej grywalna i wciągająca. Warto też wspomnieć o bardzo udanych spotkaniach z influencerami oraz nawiązaniu nowych i perspektywicznych kontaktów z e-sportowcami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi że projekt World War 3 spotkał się tak pozytywnym przyjęciem podczas tegorocznych targów Gamescom – mówi Kamil Bilczyński – Szef Projektu WW3 oraz Dyrektor Kreatywny The Farm 51.

Gamescom 2018 w liczbach:
– 377 tysięcy odwiedzających ze 114 krajów
– 5 dni pełnych pracy oraz niesamowitych emocji
– ponad 4 tysięcy graczy, którzy wypróbowali grę WW3
– ponad 4 tys. zestawów gadżetów dla odwiedzających stoisko WW3

 

PAX West to amerykańskie targi gier, które odbywają się w Seattle corocznie od 2004 roku. Nasza tegoroczna obecność związana była z nadchodzącą premierą gry World War 3.

The Farm 51 udało się na targi PAX w celu spotkań oraz prezentacji przedpremierowych materiałów amerykańskim twórcom internetowym oraz potencjalnym partnerom biznesowym. Dla naszych gości poza opublikowanymi już materiałami oraz gameplayem z targów gamescom, przygotowaliśmy także zaawansowany system customizacji. Zaproszeni goście mogli po raz pierwszy osobiście spróbować swoich sił w naszej grze, gdzie tworzyli swoje ulubione konfiguracje żołnierzy, broni, gadżetów, pojazdów oraz wielu innych elementów, które zostaną oddane w ręce graczy World War 3. W trakcie 4 dni targowych, obyliśmy niezliczoną ilość spotkań, dzięki którym znacząco rozwinęliśmy swoje kontakty z twórcami jak i grupami streamerskimi oraz ich agencjami. Zaskoczeni  poziomem zainteresowania najnowszą produkcją spółki wśród lokalnych graczy oraz influencerów, z niecierpliwością oczekujemy premiery gry w trybie wczesnego dostępu, aby śledzić poczynania amerykańskich twórców oraz ich fanów na polach bitew World War 3.

Na targach PAX West pojawiliśmy się w tym roku po raz pierwszy i już jesteśmy pewni, że nie ostatni. Ponad 100 tysięcy zwiedzających, przyjazna atmosfera, dobra lokalizacja i ogromne możliwości bezpośredniego dotarcia do największych twórców sieciowych w USA to jedynie wierzchołek góry lodowej. Wracamy do polski z jeszcze większą ilością energii do prac nad World War 3 i dołączamy do aktualnie trwających zamkniętych testów z graczami. Do usłyszenia niebawem!

Pozdrawiamy
Zespół The Farm 51