Osoby zainteresowane szczegółami premiery oraz wzięciem w niej udziału proszone są o kontakt z działem Relacji Inwestorskich (e-mail: ir@thefarm51.com). Media prosimy o kontakt z naszym działem PR (e-mail: lukasz.mach@thefarm51.com) – planujemy możliwość przeprowadzenia wywiadów i filmowania prezentacji.

Narodowy Instytut Audiowizualny stał się w ostatnich latach miejscem spotkań  społeczności artystów i przedsiębiorców zajmujących się nowymi technologiami  oraz sztukami audiowizualnymi, również tych związanych z rynkiem gier i  aplikacji VR. Zdecydowaliśmy więc, że jest to najlepsze miejsce  na premierę tak zaawansowanej technologicznie aplikacji jak Chernobyl VR  Project. Spotkanie odbędzie się w jednej z najnowocześniej zaaranżowanych  sal prezentacyjnych w Warszawie, w której dostępny jest między innymi ekran  kinowy. W czasie spotkania odbędzie się pokaz aplikacji oraz prezentacje prowadzone przez twórców. Głównym punktem programu będzie oczywiście możliwość samodzielnego przetestowania aplikacji na specjalnie od tego przystosowanych stanowiskach.

Chernobyl VR Project to wyjątkowe przedsięwzięcie The Farm 51, które łączy  świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych i narracji  filmowej. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i  Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus i PlayStation VR,  HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. O projekcie pisały już  największe media o grach komputerowych oraz najważniejsze media  opiniotwórcze na świecie, w tym amerykański Forbes, angielskie BBC, czy  niemiecki Tages Zeitung. Dziennikarze The Guardian razem z zespołem The Farm  51 odwiedzili zakazaną strefę Czarnobyla.

Serdecznie zapraszamy!