Chernobyl VR Project jest dostępny już na PlayStation Store, a na platformach Oculus oraz Steam wychodzi dziś z early access po dużej aktualizacji.
Rozpocznijmy już dziś interaktywną podróż do opuszczonego miasta Prypeć oraz elektrowni jądrowej w Czarnobylu i poznajmy przyszłość, którą utracono

Chernobyl VR Project PlayStation 4 Release Trailer

PlayStation Store:
https://store.playstation.com

Oculus Store:
https://www.oculus.com/experiences/rift/1028758880514808/

W The Farm 51 wierzymy, że Virtual Reality (VR) to nie tylko rozrywka. Wykorzystaliśmy mechanikę znaną z gier wideo, by stworzyć interaktywną opowieść na temat tragicznych losów ludzi i miejsca, które dotknęła katastrofa. Nasza aplikacja to hołd złożony ofiarom katastrofy, wirtualny dokument dający możliwość odwiedzenia skażonego terenu miasta Prypeć i poznania jego mrocznej historii.

Chernobyl VR Project to wirtualna wycieczka po opuszczonym mieście Prypeć i elektrowni w Czarnobylu, dzięki której można poznać ich historię. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus i PlayStation VR, HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. Wszystko to w pięknej oprawie graficznej w postaci lokacji 3D stworzonych dzięki fotogrametrii, filmów oraz panoram 360.