Mamy przyjemność ogłosić, że niezwykle wyczekiwana wersja gry Chernobylite na konsole nowej generacji pojawi się 21 kwietnia. Tego samego dnia do sprzedaży trafi również Edycja Ulepszona gry na PC, DLC o nazwieBlue Flames” oraz pudełkowe wydanie Chernobylite na PS5, tworzone przy współpracy z PERP Games. Głosami graczy tytuł zdobył nagrodę “Indie of the Year” serwisu Indie DB, pojawił się na steamowej liście „Best of 2021” i nie zamierza zwalniać tempa w 2022 roku. Zgodnie z ujawnioną wcześniej roadmapą Chernobylite, gracze mogą się spodziewać kolejnych dodatków i aktualizacji, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Aktualizacja Chernobylite do wersji next-genowej oraz Edycji Ulepszonej na PC będzie dostępna dla posiadaczy gry za darmo. Obie wersje będą korzystać z technologii ray tracingu, co znacznie poprawi jakość już i tak hiper-realistycznej grafiki. Wersje next-genowe zostaną także wzbogacone o dwa dodatkowe tryby graficzne: 4K (Dynamiczny) 30 FPS oraz 1080p (Ultra Detale) 60 FPS, zaś aktualizacja na PS5 wprowadzi również wsparcie dla kontrolerów DualSense takie jak zaawansowane wibracje, adaptacyjne triggery oraz kompatybilność z PlayStation Activity Card.

Wisienką na torcie będzie udostępnienie DLC o nazwie “Blue Flames” – pierwszego z czterech zaplanowanych na ten rok i wszystkie platformy dodatków. Rozszerzenie “Blue Flames” zaoferuje graczom nowy, darmowy kontent “Memories of You”, nową broń – kuszę Silent Assassin (pokazaną na obrazku niżej) oraz dodatkową, płatną zawartość. Dzięki ścieżce fabularnej “Memories of You” pełnej nowych wydarzeń i znajdziek, gracze dowiedzą się więcej na temat fatalnej przeszłości Tatyany oraz Igora.

Więcej na temat kuszy można przeczytać tutaj: