Największe rozszerzenie “Sezonu 2. – Red Trees” oferuje 6 nowych misji fabularnych. W dodatku Duchy Przeszłości (Ghosts of the past) Tatyana nawiedzi sny protagonisty, Igora, co zachęci go do odwiedzania ikonicznych lokacji Zony. Notatki mieszkańców i narracja ukochanej bohatera pozwoli graczom lepiej poznać prawdziwą historię Czarnobyla.

Kolejnym dodatkiem jest zestaw VR w bazie gracza. Pozwoli on uruchomić grę wewnątrz gry – specjalny tryb VR Games, który zaoferuje inspirowaną roguelike rozgrywkę. Wewnątrz wirtualnej rzeczywistości Igor będzie przemierzał areny fraktalnego świata z losowo generowanymi brońmi, umiejętnościami i przeciwnikami (w tym bossami znanymi z dodatku Monster Hunt). Po śmierci wewnątrz gry powróci do ciężkiej rzeczywistości Zony, jednak zachowując doświadczenie. W pewnym momencie rozgrywki do gracza może dołączyć losowy towarzysz – poprawa relacji w VR również przeniesie się do właściwego świata Chernobylite.

W sezonie drugim baza Igora może zostać ozdobiona nową stacją do gier wideo. Ten kosmetyczny element Play it wpisuje się w postradziecki wygląd gry.

Oprócz darmowych rozszerzeń, wydłużających czas spędzony w Zonie, wraz z Sezonem 2. gracze mogą kupić zestaw skórek do bazy Red Trees Pack, inspirowanych Czerwonym Lasem – jednym z obszarów strefy wykluczenia. Rdzawe liście i czerwona poświata przedmiotów wprowadzi ciepło w serca towarzyszy Igora i doda sił do walki w nieprzyjaznym świecie gry.