Premierowa wersja na platformę Steam oraz urządzenia HTC Vive oferuje szereg usprawnień względem wydanej niedawno wydanej wersji early access na urządzenia Oculus, m.in.:

–  Od nowa nagrane filmy 360 w lepszej jakości
–  Nowe wywiady i elementy narracji
–  Bardziej realistyczne odwzorowania budynków i lokacji w Zakazanej Strefie
–  Poprawione dźwięki

Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu Making Of w technologii 360 (w celu poprawnego wyświetlania zalecane okulary VR i najnowsze wersje przeglądarek).

Chernobyl VR Project - 360° Making of

Chernobyl VR Project to wyjątkowe przedsięwzięcie gliwickiego studia The Farm 51, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus, PlayStation VR, HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. Zespół The Farm 51 wielokrotnie odwiedził miejsce katastrofy przygotowując projekt i zbierając materiały wizualne. Chernobyl VR Project to niepowtarzalne połączenie rozrywki rodem z gry komputerowej oraz interaktywnego filmu dokumentalnego opisującego wydarzenia i miejsca historyczne skażonej strefy.

Aplikacja dostępna jest w wersji ‘early access’. Zespół twórców wciąż zbiera  materiały w Zakazanej Strefie i planuje kolejne aktualizacje zawartości w najbliższych miesiącach.

Zespół The Farm 51 przekaże część przychodów ze sprzedaży Chernobyl VR Project na rzecz fundacji zajmujących się pomocą ofiarom katastrofy. Wraz z polsko-ukraińską Fundacją Otwarty Dialog wybierzemy organizacje, którym przekazana będzie pomoc (o różnej wysokości, w zależności od wersji aplikacji i platformy). Mamy nadzieję, że tym samym przyczyniamy się do pomocy poszkodowanym, a sam temat katastrofy zyska dzięki naszemu projektowi nowy wymiar edukacyjny i społeczny.

Strony Chernobyl VR Project I Reality 51:

Strona Chernobyl VR Project
Facebook Chernobyl VR Project