Właścicielem marki Actina jest działająca na rynku od 1991 r. firma ACTION S.A. W portfolio Actina oferowane są produkty serwerowe, komputery oraz produkty sieciowe.

„Cieszę się z właśnie nawiązanej współpracy. Tym bardziej, że obie firmy są z Polski. My jako marka Actina produkujemy wysoko wydaje rozwiązania PC, do których The Farm 51 dostarcza wymagające tytuły gier komputerowych jak m.in. WW3. Swój wspólny debiut wystawowy mieliśmy na tegorocznej edycji IEM 2019, gdzie gra World War 3 na naszych komputerach była testowana przez odwiedzających targi w katowickim spodku. Z racji tego, że gra ta cieszy się dużym zainteresowaniem, stworzyliśmy specjalną konfigurację PC poświęconą WW3, bo w myśl naszej strategii – komputery tworzymy przez graczy dla graczy, testowane przez pro graczy. Chcemy nasze rozwiązania maksymalnie dostosować do wymogów tego tytułu” mówi Michał Miłkowski Dyrektor działu komponentów i marki ACTINA PC.

Współpraca pomiędzy firmami opierać się będzie na dwóch podstawowych filarach:

1. Wspólnej promocji i uczestnictwie w największych wydarzeniach branży gamingowej w Polsce i na świecie, wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia ACTINA oraz The Farm 51 w procesie testowania i optymalizacji gier oraz podzespołów komputerowych. Pierwszym etapem współpracy pomiędzy marką ACTINA a The Farm 51 była wspólna obecność na imprezie Intel Extreme Masters 2019 w Katowicach podczas promocji gry World War 3, która okazała się dużym sukcesem. Również w przyszłości, dzięki komputerom dostarczonym przez ACTINA, goście stoisk The Farm 51 będą mogli cieszyć się najnowszymi produkcjami studia na najwydajniejszych zestawach komputerowych.

2. Dzięki komputerom dostarczonym przez ACTINA – zespół developerski The Farm 51 ma również możliwość testowania szerokiej gamy podzespołów komputerowych. Pozwalają one na przetestowanie produkcji studia na najpopularniejszych konfiguracjach sprzetowych oraz ich optymalizację. W nadchodzących miesiącach będą kontynuowane na nich testy World War 3 oraz nadchodzącego tytułu Chernobylite.