A to wszystko dzięki zbiórce w serwisie KICKSTARTER

 www.kickstarter.com/projects/thefarm51/chernobylite-survival-horror

Odkąd ogłosiliśmy naszą najnowszą produkcję, otrzymujemy mnóstwo komentarzy i opinii od społeczności graczy. Wszystko to doprowadziło nas do pewnego wniosku. Każdy ma nadzieję, że uda nam się bardzo dokładnie oddać w ręce graczom zniszczoną Czarnobylską Elektrownię Jądrową i miasto duchów, Prypeć. I zrobimy to z przyjemnością!

Oznacza to jednak, że powinniśmy poszerzyć lokacje w grze w porównaniu z oryginalną koncepcją, którą mieliśmy i poprosić graczy o pomoc w tym zakresie. Jest to trudne i niebezpieczne zadanie. Pamiętając, że aby osiągnąć ten cel, musimy odbyć dodatkowe wyprawy do strefy wykluczeń i zeskanować jeszcze więcej budynków i obiektów niż przewidywaliśmy. Przetwarzanie zeskanowanych danych i przekształcenie ich w lokalizacje wymaga wiele pracy.

Dlatego zdecydowaliśmy skorzystać ze wsparcia społeczności. Podczas naszej kampanii Kickstarter masz szansę wesprzeć grę w zamian za bardzo ciekawe gadżety i unikalne prezenty. Kampania pozwoli nam zebrać dodatkowe fundusze na rozbudowę lokacji w Czarnobylu i dodać kilka dodatkowych funkcji, o których zawsze marzyliśmy. Co ważniejsze, pozwoli nam to zebrać również opinie na temat pierwszych wersji naszego projektu i podążyć za opinią społeczności graczy.

Gra Chernobylite jest rozwijana zarówno na PC, jak i konsole, ale jako mały zespół musimy skupić się początkowo na jednej platrofmie. Dlatego zaczniemy od wersji PC i jeśli zdobędziemy wystarczające wsparcie na Kickstarterze, będziemy również dążyć do stworzenia solidnych planów dla innych platform. W ciągu ostatnich 8 lat opracowaliśmy 3 gry multiplatformowe a Chernobylite został już zdesignowany oraz przetestowany w środowisku konsolowym.