Przygotuj się na mroczną i niebezpieczną wędrówkę po napromieniowanym terenie Chernobylite, ponieważ gra nie tylko powstanie, ale zaoferuje też znacznie większy obszar do eksploracji, nowe języki, system craftingu broni oraz dźwięki nagrane w czarnobylskiej Zonie i przeniesione do gry!

Dzięki lojalnej społeczności Kickstartera, która zdecydowała się wesprzeć kampanię, Chernobylite nie tylko będzie wiernie odzwierciedlał zakamarki Czarnobylskiej zony, ale także świat gry znacznie się powiększy. Dodatkowo realizm gry podkreśli również dźwięk nagrany w tych samych miejscach, w których toczy się nielinearna fabuła gry, a zatem w samej Prypeci! Gra zostanie również zlokalizowana na więcej języków tak, aby szersze grono graczy z całego świata mogło cieszyć się rozgrywką w swoim ojczystym języku. Do gry zostanie również dodany system craftingu broni.

Postanowiliśmy też w ramach nagrody dodatkowej rozdać za darmo klucze Steam swojego poprzedniego projektu o Czarnobylu – Chernobyl VR Project (wersja działająca z VR i bez VR) dla wszystkich wspierających kampanię, którzy zdecydowali się na wpłatę 15 USD lub wyższą. Dotyczy to zarówno osób, które już wsparły kampanię, jak i nowych wspierających. Do tej pory Chernobyl VR Project był dostępny wyłącznie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości, a od zakończenia kampanii Kickstarter Chernobylite w podróż do wirtualnego Czarnobyla mogą wybrać się również osoby nie posiadające sprzętu VR.

Warto również dodać grę do swojej listy życzeń na Steam: https://store.steampowered.com/app/1016800/Chernobylite/, żeby na bieżąco śledzić postęp prac nad projektem.

Jesteśmy także bardzo aktywni na Discordzie, organizując tzw. AMA i inne aktywności dla tamtejszej społeczności. Warto więc stać się jej częścią: https://discord.gg/mehRmzY.